Aday Takip Sistemi ve İş İlanı Yayınlama Sistemi

RECSIMUM (ADAY TAKİP SİSTEMİ) Nedir?

Personel çalıştıran her firmanın personel ihtiyaçlarını kendi web siteleri üzerinden karşılayabilmeleri için geliştirilmiş web tabanlı ve her siteye entegre olabilen bir yazılımdır. Recsimum ile firmalar kendi web siteleri üzerinden ihtiyaçları olan açık pozisyonlarını iş ilanı olarak yayınlayarak bu ilanlara başvuru alabilirler.

Recsimum web sitenize sadece 1 satır kod ile entegre edilerek web sayfanızının bir parçası gibi çalışır. İş ilanları web siteniz üzerinden belirlenecek kullanıcılar tarafından kullanıcı adı ve şife ile yayınlanır ve gelen başvurular yine aynı bilgilerle değerlendirilebilir. İş ilanlarınıza başvuracak adaylar sizin web sitenizden başvuru yaparlar.

Adaylar özgeçmişlerini ortak bir havuzda oluşturur ve hazır özgeçmişleri ile Recsimum kullanan tüm firmalara başvurabilir. Her firma için yeni özgeçmiş oluşturma zahmeti olmaması sebebi ile adaylar hızlı ve kolay bir şekilde başvuruda bulunabilir.

Adaylar sınırsız sayıda cv oluşturarak farklı dilde başvuru yapabilir veya personel arayan firmaya özel cv oluşturarak pozisyona uygun özelliklerini öne çıkartarak başvuru yapabilirler.

İş İlanı Yayınlama

İş ilanı yayınlamak Recsimum ile hızlı ve kolaydır. Sisteme kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra hazır form üzerinden gerekli bilgileri doldurarak iş ilanı kolayca yayınlanabilir. Önceden tanımlanmış benzer iş ilanları kopyalanarak iş ilanı girişine harcanan zaman en aza indirilebilir.

İş İlanı Paylaşımı

Sosyal medya veya Linkedin gibi platrformlarda paylaşım yaparak firmayı takip eden adaylara link paylaşımı yapılarak adaylar ilana yönlendirilebilir.

Başvuru

İş ilanına başvurmak isteyen adaylar. Recsimum'a üye olup özgeçmişlerini doldurduktan sonra ilgili pozisyona başvurabilir. Başvurular sorumlu kişiye mail ile bildirilir.

Recsimum Firmalara Ne Sağlar?

İş ilanı yayınlama sitelerinde yayınlanan ilanlara her ne kadar çok sayıda başvuru gelse de başvuruların %10-%15'inin ilanda belirtilen kriterleri karşıladığı görülmektedir. Gelen başvurulardan doğru adayların ayıklanması ciddi zaman kaybına sebep olmaktadır. Recsimum ile web siteniz üzerinden yayınlayacağınız iş ilanlarına genelde firmanızı takip eden ve firmanızla ilgilenen adayların başvuru yapması sayesinde başvuru kalitesi %95'ler civarındadır. Açık pozisyona uygun adayların başvurması sayesinde insan kaynakları çalışanlarının ilk filtreleme esnasında harcadıkları zamandan yaklaşık %90 oranında tasarruf sağladıkları tespit edilmiştir.

Recsimum İş İlanı Yayınlama Sisteminde yayınlanan iş ilanları ücretsizdir. Gelen başvrular ücretsizdir. Sadece yıllık üyelik yapılarak sınırsız sayıda ilan yayınlanabilir. İlanlar süresiz olarak yayında tutulabilir. İlanların içerikleri başlıkları değiştirilebilir.

Recsimum'un Önemli Özellikleri

  • Anlaşılabilir, sade ve gelişmiş arayüz ile kolay ilan yayınlama.
  • Gömülebilir yapısı ile firmanın web sayfasına kolay entegrasyon .
  • Sınırsız sayıda ücretsiz ilan yayınlama ve sınırsız başvuru alma.
  • Yayınlanan açık pozisyon iş ilanlarını süresiz olarak yayında tutma.
  • Genel başvuru ilanı yayınlayıp başvuru alarak cv havuzu oluşturma.
  • Adayların iş ilanı başvurularına veya özgeçmişlerine yorum yazma.
  • İş ilanlarını pasife alma, arşive alma veya yeniden yayınlama.
  • Merkezi aday veritabanı sayesinde adaylardan kolay başvuru alma.
  • İş ilanı sitelerinde ücretli ilan yayınlamaya göre oranla tasarruf.
  • Başvuruların mail ile bildirilmesi.