Tepegöz Tarayıcı - I2S Hassas Kitap Tarayıcılar

Kültürel mirasımızın bir parçası olan kütüphanelerde veya müzelerde muhafaza edilen tarihi kitap, efemera, çizim ve harita gibi dokümanların bilgisayar ortamına aktarılması amacı ile üretilen I2S tarayıcılar, materyelin orijinaline zarar vermeden tarama işlemi yapmak için tasarlanmıştır. Taranarak dijitalleştirilecek dokümanların karakteristiklerine göre farklı boyut ve özelliklerde tarayıcılar bulunmaktadır. Kullanımı ve yönetimi kolay cihazlar olması sebebi ile işletme maliyetleri çok düşüktür.

...
eScan Open System

eScan Open System, kullanımı kolay ve tamamen konfigüre edilebilir bir tarayıcı olması sayesinde tüm tarama ihtiyaçlarınıza cevap verir, yüksek resim kalitesi, verimlilik ve hız sunar.

Hızlı Kitap Tarayıcı
CopiBook Open System A2 (Tepegöz Tarayıcı)

CopiBook OS A2, en hızlı kitap tarayıcıdır. Her bir sayfa 1 saniyeden daha az sürede taranabilir. CopiBook OS A2 tamamen konfigüre edilebilir ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir tarayıcıdır.

...
CopiBook V-shape (Tepegöz Tarayıcı)

CopiBook V-Shape kitap tarayıcı, V formu ile hassas kitapları zarar vermeden taramak için tasarlanmış ve üretilmiştir. En iyi tarama kalitesi için yüksek çözünürlüklü özel kamera sistemi ile donatılmıştır.

...
CopiBook Open System A1 (Tepegöz Tarayıcı)

A1 boyutu ve daha küçük tüm doküman tipleri için maksimum kalite ve hız sağlayan tarayıcı, sınıfının dördüncü jenerasyon teknolojisi ile geliştirilmiştir. Geniş format tarayıcılar arasında en hızlı tarayıcıdır.

Hızlı Kitap Tarayıcı
SupraScan QUARTZ A1 - A1HD (Tepegöz Tarayıcı)

A1 boyutlarında 3 boyutlu doküman tarayabilen SupraScan Quartz A1 üçüncü jenerasyon teknoloji ile üretilmiştir. 3 Boyutlu harita ve kabartmalı her tür dokümanı yüksek kalite ve doğruluk ile tarayabilmektedir.

...
SupraScan QUARTZ A0 - A0HD (Tepegöz Kitap ve Geniş Belge Tarayıcı)

A0 boyutlarında dokümanın aslına zarar vermeden tarayabilen Quartz-A03D kabartmalı her tür dokümanı yüksek kalite, hız ve doğrulukla tarayabilmektedir. Muadilleri arasında en hızlı A0 tarayıcıdır.

...
SupraScan QUARTZ 2A0 HD (Tepegöz Kitap ve Geniş Belge Tarayıcı)

A0 boyutlarından daha geniş tarama ihtiyaçları için geliştirilmiştir. Motorlu tablası ve hareketli kamera sistemi ile 1800 x 1200 mm ölçeklerine kadar her tür dokümanı yüksek kalite ile tarayabilmektedir.

Hızlı Kitap Tarayıcı
SupraScan QUARTZ A1 - A1HD (Tepegöz Kitap ve Geniş Belge Tarayıcı)

A1 boyutlarında 3 boyutlu doküman tarayabilen SupraScan Quartz A1 üçüncü jenerasyon teknoloji ile üretilmiştir. 3 Boyutlu harita ve kabartmalı her tür dokümanı yüksek kalite ve doğruluk ile tarayabilmektedir.

...
SupraScan QUARTZ A0 - A0HD (Tepegöz Kitap ve Geniş Belge Tarayıcı)

A0 boyutlarında dokümanın aslına zarar vermeden tarayabilen Quartz-A03D kabartmalı her tür dokümanı yüksek kalite, hız ve doğrulukla tarayabilmektedir. Muadilleri arasında en hızlı A0 tarayıcıdır.

...
SupraScan QUARTZ A1V - A1V HD (Tepegöz Kitap ve Geniş Belge Tarayıcı)

Kültürel açıdan değerli ve hassas olan basılı yayınların ve her tür dokümanın zarar görmeden taranması amacı ile geliştirilmiş olan SupraScan QUARTZ A1V - A1V HD modeli yüksek teknoloji ürünü kamera ile donatılmıştır.

...
LIMB Dijitalleştirme Çözümleri

Tarama, işleme ve kullanıma sunma safhalarında kullanılmak amacı ile esnek ve kolay arayüzü ile kitap ve dokümanların dijital olarak arşivleme çalışmalarında etkin ve kaliteli sonuç üreten yazılım setidir. Tarama sonrası işlme ve OCR gibi teknolojiler ile tarama sonuçları mükemmleştirilebilmektedir.

...
Kütüphane Dijitalleştirme Hizmetleri

Profesyonel kadromuz, tecrübemiz ve yüksek teknoloji ürünü tarayıcılarımız ile kütüphane, kitaplık ve doküman arşivlerinin adreslenmiş ve kullanıma hazır bir şekilde dijital ve fiziksel olarak arşivlenmesi hizmetlerini veriyoruz.

Tepegöz Tarayıcılar Hakkında

Tepegöz tarayıcı, madeni para, fosil, mücevher ve diğer eserler gibi küçük nesnelerin son derece ayrıntılı, yüksek çözünürlüklü görüntülerini yakalayan yüksek hassasiyetli bir tarama cihazıdır. Bu ileri teknoloji, daha sonra sanal sergiler, 3D baskı ve arşiv dokümantasyonu dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda kullanılabilen bu nesnelerin doğru sayısallaştırılmasına olanak tanır.

Tepegöz tarayıcılar, son derece ayrıntılı, doğru renklere sahip görüntüler üretmek için yüksek kaliteli optikler, özel aydınlatma ve gelişmiş yazılımın bir kombinasyonunu kullanır. Cihaz, bir nesnenin farklı açılardan birden çok görüntüsünü yakalar ve ardından bu görüntüleri tek, son derece ayrıntılı, üç boyutlu bir görüntüde birleştirmek için yazılım kullanır. Bu görüntü döndürülebilir ve herhangi bir açıdan görüntülenebilir, bu da nesnenin son derece doğru bir şekilde temsil edilmesini sağlar.

Tepegöz tarayıcılar, arkeoloji ve müzeler alanındaki faydalarına ek olarak, küçük parçaların son derece hassas dijital modellerinin gerekli olduğu imalat, ürün tasarımı ve mühendislik gibi diğer alanlarda da kullanışlıdır. Bir nesnenin en karmaşık ayrıntılarını bile doğru bir şekilde yakalayabilen Tepegöz tarayıcılar, çok çeşitli endüstriler için önemli bir araçtır.

I2S Kitap Tarayıcılar Hakkında

Kültürel mirasımız olan kitap ve tarihi dokümanların orijinaline en yakın olarak dijital ortama aktarılması için 15 senelik tecrübe ve AR-GE çalışmalarının sonunda üretilmiş olan i2S kitap tarayıcı cihazlar Elera Yazılım ve Bilgi Teknolojileri Ltd'nin yazılım ve dijital arşivleme alanındaki tecrübesi ile Türkiye'de satışa sunulmuştur.

Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika kıtalarındaki bir çok ülkede, ülkelerin sahip olduğu kültürel mirasın büyük bir parçası olan basılı doküman ve kitapların dijitalleştirilmesinde başarısını kanıtlamış olan i2S kitap tarayıcı cihazları taranan görüntüleri yakalama, işleme, zenginleştirme ve paylaşma süreçlerini yönetebilmektedir. Posta pullarından 2xA0 boyutlarına kadar piyasanın en geniş tarayıcı yelpazesinin yanında tüm süreçleri yönetmek için "LIMB" adlı özel bir yazılım paketini de sunuyoruz.